اسید سدیم پیرو فسفات

0/00 (تومان) تومان

کشور مبدأ:چین -اروپا
شماره بین المللی : 450(i)
بسته بندی : 25 کیلوگرمی

سدیم اسید پیروفسفات یک پودر کریستالی سفید بدون بو می باشد. دمای ذوب حدود 900 درجه سلسیوس می باشد. pH محلول یک درصد آن در آب حدود 4 می باشد.حلالیت آن در آب 25 درجه سلسیوس حدود 12.5 گرم در 100 گرم می باشد.
دی سدیم پیروفسفات یا سدیم اسید پیروفسفات یک ترکیب غیر آلی می باشد که از کاتیونهای سدیم و آنیونهای پیروفسفات تشکیل شده است، سفید و جامد محلول در آب می باشد . پیروفسفات یک آنیون چند اتصالی Polyvalent با گرایش بسیار بالا برای کاتیونها مانند Ca2+ .
از سدیم اسیدپیروفسفات به عنوان اسید در خنثی سازی بی کربنات سدیم استفاده می شود مهمترین موضوع در تولید فراورده های بیکری که از ورآورنده های شیمیایی استفاده می نمایند ، کنترل سرعت واکنش تولید CO2 در طول فرایند پخت می باشد. سدیم اسید پیروفسفات تنها اسید وراورنده می باشد که قابلیت انعطاف و کنترل در طول فرایند پخت را دارد. گونه های مختلفی از سدیم اسید پیروفسفات با نرخ واکنش ویژه جهت محصولات مختلف بیکری با فرآیند ای پخت متفاوت تولید می گردد. آزاد شده CO2 بصورت کنترل شده برای ورآوردن محصولات بیکری بحرانی ترین مرحله تولید این محصولات می باشد یک مقدار معین از CO2 در حین مخلوط کردن مورد نیاز می باشد اگر مقدار زیادی CO2 در ابتدا تولید شود در حین تشکیل و یا دپازیت نمودن خمیر از دست می رود و در این حالت محصولات بیکری در حین فرایند پخت به اندازه کافی افزایش حجم پیدا نمی کنند و دچار کم حجمی نخواسته می گردند بعلاوه اگر CO2 در حین مراحل تولید جاییکه نیاز به تولید CO2 نمی باشد می تواند ایجاد اشکال در وزن محصول نماید.. همچنین امکان دارد ویسکوزیته خمیر متاثر از این موضوع گردد و می تواند باعث عدم ثبات در تولید محصول توسط تولید کننده گردد . اگر CO2 دیر آزاد شود، یکپارچگی محصول ممکن است دچار اشکال گردد (بطور مثال ترک سطح محصول) و ظاهر نامناسب داشته باشد.

مشخصات محصول
قوام دهنده قوام دهنده
استابلایزر استابلایزر
امولسیفایر امولسیفایر
نمک امولسیفایری نمک امولسیفایری
تنظیم کننده اسیدی تنظیم کننده اسیدی
مرطوب کننده مرطوب کننده
عامل عمل آورنده عامل عمل آورنده
جدا کننده یونهای فلزی جدا کننده یونهای فلزی