اسید سیتریک

0/00 (تومان) تومان

برند : Cofco-TTCA
کشور مبدأ:چین
شماره بین المللی : 330
بسته بندی : 25 کیلوگرمی

فروش اسید سیتریک | اسید سیتریک خشک | اسید سیتریک آبدار


شرکت جاده ابریشم ، وارد کننده اسید سیتریک خشک و آبدار در ایران
واردات این محصول بصورت مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده صورت می پذیرد

فروش اسید سیتریک | نمایندگی فروش اسید سیتریک
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-88861162 تماس حاصل فرمایید.


 اسید سیتریک خوراکی یا جوهرلیمو یک تری کربوکسیلیک اسید آلی ضعیف است که بصورت طبیعی در مرکبات وجود دارد و یک اسید آلی ارزشمند در بسیاری از صنایع بخصوص صنایع غذایی و دارویی محسوب می شود. این اسید به دلیل حلالیت بالا، حداقل سمیت، طعم مطبوع، قدرت کمپلکس دهندگی بالا با یون های فلزی، مهم ترین اسید آلی استفاده شده در صنایع غذایی بخصوص صنایع نوشابه سازی، فراورده های قنادی، تهیه کمپوت و کنسرو و انجماد میوه های تازه، فراورده های دارویی، صنایع شیمیایی و دیگر صنایع است. (Wikipedia, 2016) (Institute of Standards and Industrial Research of Iran.3381, 1371)
نقش های اسید سیتریک در صنعت غذا عبارتند از: اسیدی کننده، آنتی اکسیدان، بالا برنده طعم، نگهدارنده، نرم کننده، عامل پراکندگی در تشکیل سوسپانسیون کلوئیدی و تنظیم کننده pH
اسید سیتریک به دو صورت Anhydrous (بدون آب) و Monohydrate (با یک مولکول آب) وجود دارد.
این اسید در مقیاس صنعتی از طریق تخمیر محلول های قندی با استفاده از قارچ آسپرژیلوس نایژر تولید می شود. (Institute of Standards and Industrial Research of Iran.3381, 1371)

 

کارکرد اسید سیتریک :

اسید سیتریک یا جوهر لیمو ماده ای با شماره بین المللی 330 می باشد که در صنعت غذا بعنوان اسیدی کننده، جداکننده یونهای فلزی، تشدید کننده آنتی اکسیدان ها و عامل ایجاد طعم کاربرد دارد. اسید سیتریک یک اسید آلی ضعیف و طبیعی می باشد که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات بخصوص مرکبات، یافت می شود. سیتریک اسید در دو فرم بی آب(خشک) با وزن مولکولی 13/192 و آبدار(منوهیدرات) با وزن مولکولی 14/210 تولید می گردد که صنایع مختلف بر اساس نیازشان، اسید سیتریک موردنظرشان را انتخاب می کنند.
کاربرد:
-    انواع نوشیدنی ها
-    قنادی
-    مواد غذایی منجمد
-    محصولات لبنی
-    کنسرو میوه ها و سبزیجات (Citric Acid Applications In Food Industry)
-    مربا و ژله


سیتریک اسید نقش مهمی در افزایش طعم، خصوصا در صنعت نوشیدنی بازی می کند. اسید سیتریک طعم ترش و تازه کننده در نوشیدنی ایجاد می کند که طعم شیرین آن را متعادل می کند. علاوه بر این، اسیدی بودن اسید سیتریک آن را به یک نگهدارنده عالی برای نوشیدنی ها تبدیل کرده است. اسید سیتریک همچنین از اکسیداسیون و قهوه ای شدن میوه ها و سبزیجات تازه نیز جلوگیری می کند.
اسید سیتریک در محصولات لبنی خصوصا در تولید پنیر نیز کاربرد دارد. این اسید به ایجاد محیطی مناسب برای پایداری امولسیون ها کمک می کند و از جدا شدن چربی جلوگیری می کند.
استفاده از اسید سیتریک در مواد غذایی منجمد فرایند شده و همچنین برخی از روغن ها و چربی ها، فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش می دهد بنابراین فساد بطور چشمگیری در این محصولات کاهش می یابد. (Chant, 2018)
تولیدکننده

شرکت احیای جاده ابریشم وارد کننده مستقیم و فروش اسید سیتریک آبدار و فروش اسید سیتریک خشک از برند های مطرح چین مانند TTCA، Ensign، Cofco و RZBC می باشد. بسته بندی این کالا نیز بصورت کیسه های 25 کیلوگرمی می باشد.

 

فروش اسید سیتریک

مشخصات محصول
تنظیم کننده اسیدی تنظیم کننده اسیدی
آنتی اکسیدان آنتی اکسیدان
عامل حفظ رنگ عامل حفظ رنگ
جدا کننده یونهای فلزی جدا کننده یونهای فلزی