آگار آگار

0/00 (تومان) تومان

کشور مبدأ : هند - چین
برند : Meron
شماره بین المللی : 406
بسته بندی : 25 کیلوگرمی
فروش آگار | شرکت جاده ابریشم


 آگار آگار ، یک ماده ژلاتینی می باشد که از یک گونه جلبک بدست می آید . آگار از پلی ساکارید آگارز که تشکیل دهنده ساختار پشتیبان دیواره سلولی گونه خاصی از جلبک ها می باشد و در اثر جوشیدن آزاد می گردد ، حاصل می گردد. این پلی ساکارید بدون شاخه آبدوست نامحلول در آب سرد می باشد و محلول در آب جوش می باشد. محلول 1.5 درصد آن شفاف می باشد و زمانیکه تا دمای 34-43 درجه سلسیوس می رسد تشکیل ژلی می دهد که تا دمای 85 درجه سلسیوس ذوب نمی شود. آگار آگار مخلوطی از پلی ساکارید ها می باشد. که منومر آن گالاکتوز می باشد این پلی ساکاریدها امکان سولفاته شدن در درجات مختلف دارند ولی کمتر از کاراگینان می باشد به همین دلیل میزان خاکستر آن کمتر از کارگینان می باشد که تا 5 درصد مورد قبول است ولی معمولا در محدوده 2.5- 4 درصد می باشد. آگار توسط FDA به عنوان ماده غذایی GRAS شناسایی شده است یعنی به هر اندازه بسته به کاربرد می توان از آن استفاده نمود.
برخی از آگارها مخصوصا آنهایی که از گونه Gracilaria chilensis تهیه می شوند در محصولات قنادی با قند بالا مانند آبنبات های میوه ای مورد استفاده قرار می گیرند این آگارها به Sugar Reactive موسوم می باشند چون قند باعث افزایش قدرت ژل در آنها می گردد. از محاسن آگار بدون طعم بودن آن می باشد و عدم تداخل با طعم مواد غذایی در مقابل صمغها که برای تشکیل ژل نیاز به نمکهای پتاسیم و کلسیم دارند.


فروش آگار آگار | نمایندگی فروش آگار آگار
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-8861162 تماس حاصل فرمایید.


 یکی از محاسن آگار امکان استریلیزه نمودن محصول بدون ذوب شدن آن می باشد.
از ویژگیهای دیگر آگار مقداری مسهل بودن آن می باشد که کاربرد هایی در صنایع دارویی دارد.

آگار به دو ترکیب اصلی تقسیم بندی می گردد :

1- آگارز که ترکیب ژل کننده می باشد

2- اگاروپکتین که حالت ژل کنندگی پایینی دارد. در برخی کاربردهای خاص آگاروپکتین را از محصول جدا می نمایند.

کاربرد آگار آگار :

کاربرد آگار آگار در صنايع لبني : آگار با داشتن ويژگي استابيلايزري و امولسيفايري به عنوان يک بافت دهنده مناسب در محصولات مختلف لبني نظير ماست، پنير، خامه صبحانه و قنادي، بستني ، دوغ و غيره مصرف مي گردد.
کاربرد آگار آگار در صنعت شيريني و شکلات : از آگار در تهيه روکش ها (Topping)و همچنين در تزيينات لبني و غير لبني روي شيريني و شکلات (Icing) به وفور استفاده مي گردد.
کاربرد آگار آگار در محصولات ژله اي: با توجه به ويژگي ژل سازي آگار از آن به عنوان جايگزين ژلاتين در محصولات ژله اي نظير پاستيل، پودر ژله و ژله آماده (RTC) استفاده مي گردد

مشخصات محصول
عامل ایجاد ژل عامل ایجاد ژل
قوام دهنده قوام دهنده
استابلایزر استابلایزر
امولسیفایر امولسیفایر
حامل حامل
عامل حجم دهنده عامل حجم دهنده
عامل براق کننده عامل براق کننده
مرطوب کننده مرطوب کننده