بنزوات سدیم

0/00 (تومان) تومان

کشور مبدأ:چین
شماره بین المللی : 211
بسته بندی : 25 کیلوگرمی

سدیم بنزوات یک نگهدارنده رایج در موادغذایی است که متشکل از نمک سدیم و بنزوییک اسید است و وقتی در آب حل می شود به این فرم درمی آید.
سدیم بنزوات یک عامل ضدباکتری و کپک در شرایط اسیدی است. به همین دلیل اغلب در موادغذایی اسیدی مثل سس سالاد(سرکه)، نوشابه های گازدار(کربنیک اسید)، مربا و آبمیوه(اسید سیتریک)، ترشی(سرکه) و چاشنی ها استفاده می شود. علاوه بر این بعنوان نهدارنده در داروها و مواد آرایشی بکار می رود.
مکانیسم اثر این نگهدارنده به این صورت است که که بنزویک اسید به داخل سلول جذب می شود. اگر pH داخل سلول به 5 یا کمتر برسد تخمیر بی هوازی گلوکز کاهش می یابد که از رشد و زنده ماندن میکروارگانیسم هایی که عامل فساد ماده غذایی هستند جلوگیری می کند. (Wikipedia, 2016)
مقدار بنزوات سدیم مورداستفاده و خلوص آن بسیار حائز اهمیت است چون در صورت خلوص نامناسب آن مواد مضر وارد ماده غذایی می شود. این ماده به طور عمده متوقف کننده رشد و نه از بین برنده میکروارگانیسم ها می باشد. pH مطلوب برای فعالیت آن نیز حدود 2.5 تا 4 است و مصرف آن در pH های بالاتر از 4.5 توصیه نمی شود. (Institute of Standards and Industrial Research of Iran.3562, 1371)

مشخصات محصول
نگهدارنده نگهدارنده