شربت سوربیتول

0/00 (تومان) تومان

برند : Roquette
شماره بین المللی : 420(ii)
بسته بندی : 275 کیلوگرمی

به طور کلی شیرین کننده ها به دو دسته Nutritive و Non-nutritive تقسیم می شوند. شیرین کننده های Nutritive به ماده غذایی حجم می دهند و دارای کالری هستند مثل ساکارز و قندهای الکلی، در حالی که شیرین کننده های Non-nutritive یا شیرین کننده های مصنوعی دارای کالری اندک بوده یا فاقد کالری هستند. از طرفی شیرین کننده های Non-nutritive خود به دو دسته Bulk و Intense تقسیم می شوند. شیرین کننده های Bulk شامل قندهای الکلی است که به ازای هر گرم 4/2 کیلوکالری تولید می کنند و زمانی استفاده می شوند که بخواهیم خصوصیات ساکارز را شبیه سازی کنیم اما شیرین کننده های Intense شامل شیرین کننده هایی است که بسیار شیرین تر از ساکارز هستند.
با توجه به دسته بندی بالا،سوربیتول یک شیرین کننده nutritive و Bulk است. (British Nutrition Foundation, 2016) (Diabetes Digital Media Ltd , 2016)
سوربیتول(گلوکیتول)، یک قند الکلی با مزه شیرین است که به آسانی در بدن متابولیزه می شود. این قند می تواند توسط احیای گلوکز حاصل شود(تغییر گروه آلدهید به هیدروکسیل). سوربیتول ایزومر مانیتول است که تفاوت این دو در چرخش گروه هیدروکسیل در اطراف اتم کربن است. اما منابع، نقطه ذوب و استفاده های متفاوتی دارند.
سوربیتول جایگزین شکر است که در گروه ترکیبات غیر فعال برای برخی محصولات به کار می رود. سوربیتول حدود 60% شیرینی ساکارز را دارد و یک شیرین کننده مغذی است که به ازای هر گرم 2.6 کیلوکالری انرژی تولید می کند. این شیرین کننده به طور طبیعی در میوه های هسته دار و انواع توت ها وجود دارد.
سوربیتول به صورت تجاری از هیدروژناسیون گلوکز و شربت ذرت با استفاده از کاتالیزور نیکل و کمپلکس مس-کروم تحت فشار بالا تهیه می شود. در صورتی که از چغندرقند و یا نیشکر به عنوان منبع اولیه استفاده شود در ابتدا دی ساکارید موجود به فروکتوز و دکستروز هیدرولیز شده و سپس هیدروژناسیون صورت می گیرد. (Wikipedia, 2016)
سوربیتول به دو صورت پودری و مایع وجود دارد. نوع پودری آن به صورت پودر سفید جاذبه الرطوبه و یا پودر کریستالی یا گرانول بدون بو و رنگ است. نوع مایع آن که تحت عنوان شربت سوربیتول وجود دارد مایع آبی شفاف و بدون رنگ است که ترکیبی از D-سوربیتول و D-مانیتول و دیگر ساکاریدهای هیدروژنه شده می باشد. این افزودنی در موادغذایی علاوه شیرین کنندگی به عنوان جاذب رطوبت، بافت دهنده، جداساز و ماده حجم دهنده نیز کاربرد دارد. (Institute of Standards and Industrial Research of Iran.1302, 1388)
سوربیتول از نظر رطوبتی بسیار پایدار بوده و از خشک شدن محصولات جلوگیری کرده و تازگی اولیه آن ها را در مدت زمان ماندگاریشان حفظ می کند. علاوه بر این سوربیتول تمایلی به واکنش ندارد و در برابر دمای بالا مقاوم است و در واکنش میلارد نیز شرکت نمی کند. (Calorie Control Council, 2016)

مشخصات محصول
قوام دهنده قوام دهنده
استابلایزر استابلایزر
عامل حجم دهنده عامل حجم دهنده
مرطوب کننده مرطوب کننده
جدا کننده یونهای فلزی جدا کننده یونهای فلزی
شیرین کننده شیرین کننده