سوکرالوز

0/00 (تومان) تومان

برند : Vita sweet
کشور مبدأ :چین
شماره بین المللی : 955
بسته بندی : 25 کیلوگرمی

فروش سوکرالوز | سوکرالوز Vitasweet | سوکرالوز ویتاسوئیت | اسه سولفام پتاسیم | آسپارتام

به طور کلی شیرین کننده ها به دو دسته Nutritive و Non-nutritive تقسیم می شوند. شیرین کننده های Nutritive به ماده غذایی حجم می دهند و دارای کالری هستند مثل ساکارز و قندهای الکلی، در حالی که شیرین کننده های Non-nutritive یا شیرین کننده های مصنوعی دارای کالری اندک بوده یا فاقد کالری هستند. از طرفی شیرین کننده های Non-nutritive خود به دو دسته Bulk و Intense تقسیم می شوند. شیرین کننده های Bulk شامل قندهای الکلی است که به ازای هر گرم 4/2 کیلوکالری تولید می کنند و زمانی استفاده می شوند که بخواهیم خصوصیات ساکارز را شبیه سازی کنیم اما شیرین کننده های Intense شامل شیرین کننده هایی است که بسیار شیرین تر از ساکارز هستند (ساخارین، آسپارتام و آسه سولفام پتاسیم 200 مرتبه شیرین تر از ساکارز و سوکرالوز و نئوتام 600 و 7000 مرتبه شیرین تر از ساکارز)
با توجه به دسته بندی بالا، سوکرالوز یک شیرین کننده Non-nutritive و Intense است. (Diabetes Digital Media Ltd , 2016) (British Nutrition Foundation, 2016)
سوکرالوز تنها شیرین کننده غیر مغذی است که از شکر طی یک فرایند چند مرحله ای ساخته می شود. طعم آن شبیه ساکارز بوده ولی مانند آن در بدن متابولیزه نشده و بدون تغییر از بدن دفع می گردد بنابراین کالری ایجاد نمی کند. سوکرالوز حدود 320 تا 1000 بار شیرین تر از ساکارز، 3 برابر شیرین تر از آسپارتام و 2 برابر شیرین تر از ساخارین است.
سوکرالوز در برابر حرارت و در طیف وسیعی از pH پایدار است بنابراین در فراورده های پخت و در فراورده هایی که دوره ماندگاری طولانی دارند می تواند استفاده شود. علاوه بر این سوکرالوز در محصولات خشک، محصولات آبی و اسیدی بسیار پایدار می باشد.
موفقیت تجاری محصولات بر پایه سوکرالوز ناشی از مطلوبیت آن از نظر مزه، پایداری و ایمنی در مقایسه با سایر شیرین کننده های کم کالری است.
سوکرالوز به عنوان جایگزین یا به صورت ترکیبی با سایر شیرین کننده های طبیعی و مصنوعی مثل آسپارتام، آسه سولفام پتاسیم یا شربت ذرت با فروکتوز بالا استفاده می شود. (Wikipedia, 2016) (Institute of Standards and Industrial Research of Iran.1302, 1386)

مشخصات محصول
شیرین کننده شیرین کننده