وانیلین

0/00 (تومان) تومان

برند: POLAR BEAR
کشور مبدأ:چین
بسته بندی : 20 کیلوگرمی

وانیل خرسی | فروش وانیلین درجه یک | فروش وانیل خرسی | در شرکت جاده ابریشم

نام شیمیایی وانیلین یا وانیل خرسی، 4-هیدروکسی-3-متوکسی بنزآلدهید می باشد. وانیلین 2-3 درصد از مواد خوشبوی اصلی لوبیای وانیل ( وانیلا پلانیفولیا یا وانیلا هیتنسیس و از خانواده ثعلبی ها(ارکیده) ) را تشکیل می دهد. ((Institute of Standards and Industrial Research of Iran, 2300), 1386; Wikipedia, 2016).
به طور کلی وانیلین به دو دسته طبیعی و سنتتیک تقسیم می شود. عصاره وانیل استخراج شده طبیعی مخلوطی از حدود 100 نوع ترکیب مختلف علاوه یر وانیلین است. وانیلین طبیعی( از غلاف دانه وانیلا پلانیفولیا استخراج می شود و در هنگام برداشت غلاف سبز دانه، وانیلین به فرم β-D-Glucoside وجود دارد که بعد از برداشت طی فرایند Curing طعم توسعه می یابد. علاوه بر وانیلین، اتیل وانیلین نیز در صنعت غذا مورد استفاده قرار می گیرد اما اتیل وانیلین بسیار گران است. تفاوت وانیلین با اتیل وانیلین در این است که وانیلین دارای گروه متوکسی و اتیل وانیلین دارای گروه اتوکسی است. (Wikipedia, 2016)
بیشترین کشت و تولید و تجارت وانیلای طبیعی به ترتیب اندونزی، ماداگاسکار، چین، مکزیک می باشد (Food and Agriculture Organization of the United Nations, 2009))
امروزه به دلیل گرانی و کمیابی وانیلین طبیعی، تولید آن به صورت سنتتیک انجام می شود. این ماده به صورت بلورهای سوزنی شکل یا گردی به رنگ سفید یا سفید متمایل به کرم می باشد که حداقل درصد خلوص آن بر اساس ماده خشک 97% و نقطه ذوب آن 83-81 درجه سلسیوس است. این ماده در آب 25 درجه سانتیگراد حل می شود و به راحتی در الکل، کلروفرم، اتر و همچنین گلیسیرین و آب داغ نیز حل می شود. ((Institute of Standards and Industrial Research of Iran, 2300), 1386)


 فروش وانیلین | وانیل خرسی | نمایندگی فروش وانیلین
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-8861162 تماس حاصل فرمایید.


 

مشخصات محصول
طعم دهنده طعم دهنده