پودر خامه

0/00 (تومان) تومان

فروش پودرخامه | نمایندگی فروش پودر خامه
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-8861162 تماس حاصل فرمایید | واردات این محصول بصورت مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده صورت می پذیرد


پودر خامه غیر لبنی  یا مینارین

 پودر خامه در واقع ترکیبی از روغن های خوراکی گیاهی، امولسیفایرها، هیدروکلوئیدها ، پروتئین های لبنی و پرکننده ها می باشد که با استفاده از شکر و آب یا شیر در طی فرایند Whipping یا "هوادهی کردن" بصورت خامه شیرین هوادهی شده در می آید و در واقع یک امولسیون روغن در آب می باشد و برای تزئین در انواع کیک و شیرینی های تر مورد استفاده قرار می گیرد ضمنا پودر خامه به دلیل توان بالا در تولید کف پایدار در بسیاری از محصولات شیرینی می تواند به عنوان عامل هوادهی مورد استفاده قرار گیرد.

پودر خامه شرکت احیای جاده ابریشم به دلیل توان بالا در تولید کف پایدار در بسیاری از محصولات شیرینی می تواند به عنوان عامل هوادهی مورد استفاده قرار گیرد.این محصول به دلیل تحمل مناسب سیکل انجماد – ذوب و ایجاد کف پایدار و منسجم در تزیین کیک و شیرینی های تر یا اصطلاحا خامه ای بسیار پرکاربرد می باشد و با توجه به نداشتن پس طعم نامناسب و امکان استفاده از اسانس خوراکی و رنگهای خوارکی، می توان در طعم و رنگ های مختلف آن را آماده و مهیا نمود. با توجه به اینکه این محصول بصورت پودر ارائه می گردد درنتیجه نگهداری و انبارش آن بسیار کم هزینه تر و ساده تر از خامه های قنادی رایج در بازار می باشد که غالبا باید در یخچال یا فریزر نگهداری گردد.

فروش پودر خامه شرکت احیای جاده ابریشم از شرکت تولیدی پالسگارد Palsgaard  دانمارک تامین می گردد که یکی از تولید کنندگان بنام در صنعت استبیلایزرها و امولسیفایر های خوراکی در دنیا می باشد . این پودر خامه با نام تجاری P350  یا پودر خامه دانمارکی در بازار مصرف شناخته می شود که از دیرباز به عنوان پیشرو در کیفیت در میان رقبا شناخته می شود.

خلاصه ویژگیهای شاخص محصول پودر خامه پالسگارد P350 وارداتی توسط شرکت احیای جاده ابریشم

1-    Overrun مناسب
2-    پایداری سیکل انجماد-ذوب
3-    پایداری کف مناسب
4-    قوام و انسجام کف مناسب
5-    عدم وجود پس-طعم نامناسب و امکان استفاده از انواع اسانس و رنگ خوراکی
6-    پودری بودن

مشخصات محصول
امولسیفایر امولسیفایر