متابی سولفیت سدیم

0/00 (تومان) تومان

برند: BASF
کشور مبدأ: آلمان
شماره بین المللی : 223
بسته بندی : 25 کیلوگرمی


فروش متابی سولفیت سدیم | نمایندگی فروش متابی سولفیت سدیم

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-8861162 تماس حاصل فرمایید.


 

متابی سولفیت سدیم Sodium Metabisulphite یا سدیم پیرو سولفیت Sodium Pyrosulphite یک ترکیب غیر ارگانیک با فرمول شیمیایی Na2S2O5 می باشد. این ترکیب بعضا به دی سدیم (متا بی سولفیت) ارجاع داده می شود. متابی سولفیت سدیم به عنوان ضد عفونی کننده Disinfectant ، آنتی اکسیدان Anti-Oxidant و عامل نگهدارنده Preservative مورد استفاده قرار می گیرد. (Wikipedia, 2014)
از متابی سولفیت سدیم به منظور تولید دی اکسید سولفور و آنیونهای مربوطه برای استفاده به عنوان نگهدارنده ها در غذا و نوشیدنیها استفاده می گردد . سولفیتها می توانند در محلولها به صورت 1- SO2 •H2O بوجود آیند که در pH های خیلی پایین(2-0) غالب می باشند ،2- یونهای بی سولفیت HSO3- که در pH های بالاتر (حدود 3- 6) 3- یونهای سولفیت SO3-2. فعالیت سدیم متا بی سولفیت در pHهای پایین تر موثرتر است و احتمالا به این دلیل است که فقط مولکولهای SO2 می توانند از غشای سیتوپلاسمی عبور نمایند. (Davidson, 2005)

فروش متابی سولفیت سدیم

کارکرد:
سدیم متابی سولفیت ماده ای با شماره بین المللی 223 می باشد که در صنعت غذا بعنوان عامل ضد قهوه ای شدن، آنتی اکسیدان، عامل تیمار آرد و نگهدارنده کاربرد دارد.
کاربرد:
-    صنعت آرد و خمیر
-    سرکه و آبلیمو
-    میوه و سبزیجات خشک
-    چیپس سیب زمینی
-    ترشی و مربا
-    موسلی و کراکر و غلات صبحانه
-    رب و پوره گوجه فرنگی (What You Need to Know About Sulphites, 2018)

عبارت " سولفیتها" در مواد غذایی و دارویی اشاره به گاز سولفور دی اکساید، هیدروژن سولفیتها، متابی سولفیتها و نمکهای سدیم، پتاسیم و کلسیم سولفور دارد. سولفیتها ترکیباتی هستند که بصورت طبیعی در برخی مواد غذایی وجود دارند و بعنوان افزودنی در جهت حفظ رنگ مواد غذایی، افزایش ماندگاری و جلوگیری از رشد باکتریها و قارچ ها، مورد استفاده قرار می گیرند.
دلایل تیمار میوه ها و سبزیجات قبل از خشک کردن با محلول سدیم متابی سولفیت عبارتند از حفظ رنگ و طعم، کاهش از دست رفتن مواد مغذی، جلوگیری از فساد، افزایش مدت زمان ماندگاری و افزایش تخریب باکتری های مضر در طی خشک شدن (Drying fruits and vegetables)
در خمیر نیز بعنوان یک عامل احیاکننده، خمیر را منعطف تر می کند و قابلیت برش پذیری و ورقه شدن را در آن بهبود می بخشد. تحقیقات اخیر نشان داده است که حضور سدیم متابی سولفیت، واکنش میلارد را کند می کند و در نتیجه میزان آکریلامید(که ماده ای مضر است) را کاهش می دهد. (Sodium Metabisulfite)


تولیدکننده و فروش متابی سولفیت سدیم

سدیم متابی سولفیت شرکت احیای جاده ابریشم محصول شرکت BASF کشور آلمان می باشد که یکی از معروفترین و مهم ترین تولید کنندگان انواع افزودنی های غذایی در جهان می باشد. این محصول قابلیت استفاده هم در غذا و هم نوشیدنی را دارد و فاقد آنتی کیکینگ می باشد و به دلیل خلوص و کیفیت بالا، اثری بر طعم ماده غذایی نمی گذارد. این محصول در بسته بندی های پلاستیکی 25 کیلوگرمی به فروش می رسد و خلوص آن نیز بالاتر از 97% می باشد. شرکت جاده ابریشم نماینده BASF در ایران

مشخصات محصول
آنتی اکسیدان آنتی اکسیدان
عامل رنگبری عامل رنگبری
عامل بهبود آرد عامل بهبود آرد
نگهدارنده نگهدارنده