پکتین

0/00 (تومان) تومان

 فروش پکتین | نمایندگی فروش پکتین Fox & Herbstreith
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره : 6 - 88318065 و 3-8861162 تماس حاصل فرمایید.


پکتین یک پلیمر اشتقاقی قندی- اسیدی است که از ساختارهای ژلاتینی گیاهی موجود در میوه‌جات و سبزیجات استحصال می‌شود.حداکثر پکتین موجود در میوه‌های نارس یافت می‌شود که پس از فرارسیدن مرحله رسیدن میزان وحتی کیفیت پکتین استحصال شده کاهش می‌یابند. پکتین مورد استفاده در صنعت غذا به عنوان پلیمر شامل واحد های Galacturonic Acid (حداقل 65 درصد) تعریف می گردد. گروه اسیدی می تواند آزاد باشد یا با متیل استر، کلسیم، سدیم، نمکهای آمونیم، پتاسیم یا در برخی با گروههای آمیدی ترکیب شده باشد. جایگیری واحد های قندی بسته به منشا استخراج پکتین متفاوت خواهد بود و در برخی خواص تاثیر گذار می باشد.

کاربرد پکتین در صنایع غذایی :

یکی از پرکاربرد ترین ترکیبات در صنایع غذایی است. بخش عمده آن تولید شده به وسیله صنایع فرآوری میوه مصرف می شود.

از دیگر کاربردهای متداول آن محصولات لبنی و قنادی، محصولات میوه ای فرآوری شده، پر کننده های نانوایی و لعاب ها هستند. کاربرد احتمالی دیگر پکتین جایگزین چربی است، اما جدیدترین کاربرد آن در پایدارسازی امولسیون ها است.


- انواع پکتین:
- پکتین استخراجی بصورت نرمال دارای بیش از 50 درصد واحد اسیدی استری شده می باشد که به دسته HM(High Methyl Ester) معروف می باشد.


پکتین

- درصد گروه استر به درجه استریفیکاسیون موسوم است .
- پکتین های HM بر اساس دمای ژل به دو دسته Slow Set و Rapid Set تقسیم می شوند.
- اصلاح فرآیند استخراج یا تیمار اسیدی پیوسته باعث تولید Low Methyl Pectin میگردد که کمتر از 50 درصد گروه استر متیل دارد.

- Low Methyl Pectin می تواند هم بصورت Amidated (LMA) و هم بصورت(LMC) Non-Amidated باشد. درصد جایگزینی گروه آمید به DA موسوم می باشد.

 

پکتین

مشخصات محصول
استابلایزر استابلایزر
عامل ایجاد ژل عامل ایجاد ژل