گلیسرین و کاربرد آن در صنایع غذایی

گلیسرین ماده ای با نامهای مترادف گلیسرول، پروپان1،2،3 – تریول، 3،2،1 پروپان تریول و یا پروپان تریول با شماره بین المللی E422 و فرمول شیمیایی C3H8O3 می باشد. معمولا نام گلیسرین بعنوان نام محصول و نام گلیسرول بعنوان نام ترکیب عمده آن استفاده می گردد. برای مثال گلیسرین حاوی 99.7% گلیسرول

گلیسرین برای نخستین بار بصورت تصادفی در سال 1779 توسط یک دانشمند سوئدی کشف شد. او یک واکنش شیمیایی میان روغن زیتون و مونواکسید سرب انجام داد و یک ماده محلول در آب با مزه شیرین کشف کرد که بعدها بعنوان گلیسرین شناسایی شد.

گلیسرین ماده ای با خصوصیات منحصر به فرد فیزیکی و شیمیایی است که قابلیت سازگاری با بسیاری از ترکیبات دیگر را دارد. ماده ای غیر سمی که برای سلامت انسان و محیط زیست نیز بی خطر می باشد. گلیسرین یک قند الکلی می باشد اما بیشتر شبیه قند ها می باشد. در بدن انسان براحتی جذب می شود و احتمالا به گلوکز تبدیل می گردد و 4.3 کیلوکالری انرژی به ازای هر گرم آن تولید می شود. البته هنوز اثر گلیسرین برروی قند خون مشخص نیست اما ممکن است اثر آن مشابه اثر قند و شکر باشد.

 


شرکت بازرگانی جاده ابریشم، نماینده فروش گلیسیرین با بهترین کیفیت و گرید غذایی در ایران


 

از نظر فیزیکی، گلیسرین مایعی محلول در آب، شفاف، ویسکوز، تقریبا بی بو و بی رنگ، جاذب رطوبت و با نقطه ذوب بالا و طعم شیرین می باشد. از نظر شیمیایی نیز، گلیسرین یک الکل با سه گروه هیدروکسیل است که قادر به واکنش بعنوان یک الکل است و در اکثر شرایط پایدار است. همین ساختار گلیسرین باعث حلالیت آن در آب و طبیعت جاذبه الرطوبه آن می شود.

به دلیل وجود باندهای هیدوژنی درون و بیرون مولکولی، گلیسرین دارای نقطه جوش 290 درجه سانتیگراد در فشار محیط و ویسکوزیته بالا(حدود 1.412 پاسکال بر ثانیه) در دمای اتاق است.

توانایی گلیسرین در جذب رطوبت از هوا و نگهداری آن، از ارزشمند ترین خصوصیات گلیسرین است که همین خصوصیت باعث ایجاد نرمی، انعطاف، حالت کرمی و افزایش ماندگاری محصول می گردد.

از دیگر خصوصیات قابل توجه گلیسرین این است که در دمای پایین، دمای آن به زیر نقطه انجماد می رسد اما کریستالیزه نمی شود. به همین علت محلولهای آبی گلیسرین در مقابل انجماد مقاومت می کنند و بعنوان آنتی فریز(ضد یخ) در سیستم های خنک کننده استفاده می شوند.

با چنین ترکیب غیر معمولی از خصوصیات، گلیسرین دارای طیف گسترده ای از کاربردها می باشد. برخی از صنایع گلیسرین را به دلیل خصوصیت فیزیکی خاص آن انتخاب می کنند و برخی دیگر با اتکا به خصوصیات شیمیایی آن، دست به انتخابش می زنند.

گلیسرین یا از فرایند صابونی شدن، هیدرولیز یا ترانس استریفیکاسیون روغن ها و چربی ها حاصل می شود و سپس از طریق فرایند تقطیر یا تعویض یونی، تصفیه می گردد و در روش دوم از پروپیلن سنتز می گردد. بطور کلی گلیسرین با خلوص پایین، گلیسرین خام نامیده می شود و پس از تصفیه به خلوص مورد نظر رسانده می شود

در مقیاس صنعتی، معمولا گلیسرین بعنوان مهمترین محصول جانبی از واکنش شیمیایی میان روغن گیاهی یا چربی حیوانی با افزودن الکل کوتاه زنجیر(متانول یا اتانول) در حضور کاتالیست(سدیم هیدروکسید) تولید می شود. این فرایند همان ترانس استریفیکاسیون است که فرایند پایه در تولید بیودیزل(سوخت غیر سمی حاصل از منابع طبیعی مانند روغن) می باشد. در حقیقت در ازای تولید 100 کیلوگرم بیودیزل، 10 کیلوگرم گلیسرین با خلوص 55-50 درصد تولید می شود. در سالهای اخیر تقاضا برای گلیسرین با منشا گیاهی در حال افزایش است که این منشا گیاهی می تواند روغن سویا، روغن پالم و روغن نارگیل باشد.

 

فروش گلیسیرین

 

بازار فروش گلیسرین بر اساس موارد ذیل به دسته های مختلفی تقسیم می شود:

1-      پروسه تولید: ترانس استریفیکاسیون، صابونی کردن و یا هیدرولیز

2-      منشا: روغن های گیاهی، حیوانی، بیودیزل، صابون و یا سنتتیک

3-      گرید: غذایی، تکنیکال یا دارویی

4-      کاربرد: صنعتی یا واسطه های شیمیایی

5-      منطقه: آمریکای شمالی، اروپا، آسیا پاسیفیک، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای جنوبی

 

کاربرد گلیسیرین

مهمترین کاربردهای گلیسرین عبارتند از صنعت غذا و نوشیدنی، دارو، محصولات آرایشی، کاغذ سازی و ...

در صنعت غذا و نوشیدنی، گلیسرین بعنوان جاذب رطوبت، حلال، شیرین کننده و نگهدارنده و امولسیفایر کاربرد دارد. گلیسرین بعنوان حلال برای طعم ها و رنگها در نوشیدنی های بدون الکل و محصولات قنادی و جاذب رطوبت و عامل ایجاد نرمی در آبنبات، کیک و پوشش محصولات گوشتی و پنیر استفاده می گردد. همچنین در محصولات منجمد مانند بستنی و سایر دسرها از ایجاد کریستالهای یخ جلوگیری می کند.

در برچسب تغذیه ای مواد غذایی، گلیسرین در گروه کربوهیدرات دسته بندی می گردد

پنج کشور عمده صادر کننده گلیسرین به ترتیب عبارتند از مالزی، آلمان، اندونزی، هلند و آرژانتین و از مهمترین تولید کنندگان گلیسرین در دنیا می توان به Procter and Gamble Chemicals، Kuala Lumpur Kepong Berhad، Godrej Industries Ltd.، Dow Chemicals، IOI Oleochemical Berhard، Croda International Plc. و ... اشاره کرد

گلیسیرین وارداتی توسط شرکت جاده ابریشم دارای خلوص بالاتر از 99% مناسب مصارف دارویی و غذایی می باشد که محصول تولید کنندگان معتبری مانند TIMUR NETWORK SDN BHD و IOI Pan Century Oleochemicals Sdn.Bhd کشور مالزی می باشد. بسته بندی این کالا بصورت بشکه های استیل 250 کیلوگرمی می باشد

نظر خود را وارد نمائید.